+48 509 609 708 pn. - pt 8:00 - 16:00
Darmowa wysyłka
od 250 zł
0
Koszyk 0.00 zł

Jak prać pościel 3D?

Gdzie kupić pościel 3D?

Mnóstwo wzorów pościeli z nadrukiem 3D i nie tylko oferują sklepy internetowe, np. poscielone.pl, w których znajdziemy kołdry 3D i poduszki 3D oraz oczywiście - całe gotowe komplety. Można wybierać spośród wielu różnorodnych kategorii tematycznych: kwiaty, zwierzęta, miasta, samochody/motory, widoki, sport.
Nadruki 3D występować mogą na różnego rodzaju tkaninach, na satynie, bawełnie, satynie bawełnianej, mikrowłóknie, czy pluszu. Wszytko zależy od producenta pościeli i jego propozycji oraz naszego gustu.

Jak prać pościel z nadrukiem 3D?

Pranie pościeli zawsze powinno odbywać się zgodnie z instrukcją prania zamieszczoną przy produkcie przez producenta.
Głównym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest właściwy dobór temperatury wody - zarówno do tkaniny jak i technologii jej barwienia. Tkaniny 3D wymagają temperatury poniżej 60 stopni, a często nawet znacznie niższej. Najbezpieczniejsza jest dla nich temperatura około 40-50 stopni Celsjusza, gdyż nie powoduje uszkodzeń włókien i blaknięcia koloru.

 

Pranie pościeli 3D


Kolejną, ważną sprawą związaną z praniem pościeli 3D, jest właściwy dobór detergentów. Muszą być one delikatne. Na szczęście dzisiejsze środki piorące w większości działają w niskich temperaturach i nie ingerują mocno w strukturę włókien, co jest ogromnie ważne dla trwałości tkanin, są jednak skuteczne. Nie musimy już więc prać pościeli w wysokich temperaturach, by mieć pewność, że jest ona czysta, bezpieczna i świeża.
Pranie pościeli 3D wymaga także całkowitej rezygnacji z wybielaczy i bardzo ostrożnego stosowania odplamiaczy. Najlepiej w ogóle ich nie używać lub stosować delikatne środki bezpośrednio na plamę. Najbezpieczniejsze jednak są naturalne metody, polecane przez nasze babcie - odpowiednio dobrane do rodzaju plamy.
Następną, istotną sprawą związaną z użytkowaniem i praniem pościeli 3D, jest jej ekspozycja na promienie słoneczne. Nie od dziś wiadomo,że słońce powoduje odbarwianie się włókien, płowienie kolorów. Widzimy to nie tylko na tkaninach, ale na przykład także na włosach, które podczas bardzo słonecznego lata stają się jaśniejsze lub zyskują naturalne jasne pasemka. W przypadku tkanin proces ten postępuje szybciej. Należy więc unikać suszenia pościeli z nadrukiem 3D w ostrym słońcu, a jeśli już suszymy ją na powietrzu, warto pamiętać, by odwrócić ja na lewą stronę. To pozwoli kolorom zachować intensywność i trwałość na dłużej. Równie istotne jest, byśmy unikali wirowania tkanin z nadrukiem 3D. Intensywne wirowanie nie tylko gniecie tkaninę, ale również osłabia i niszczy jej włókna. Najlepiej rozwiesić pościel lekko wilgotną i pozwolić jej schnąć w sposób naturalny. Pozwoli to na zachowanie sprężystości włókien, kolorów oraz będzie znacznie bardziej ekologiczne.
Ostatnią - ale równie ważną - kwestią jest dobór tkanin, które pierzemy razem z pościelą. Tak naprawdę nie należy prać pościeli razem z innymi rzeczami, szczególnie ze ściereczkami kuchennymi, które mogą mieć na sobie plamy z produktów łatwo wnikających w delikatne włókna i mogą spowodować nie tyle zafarbowanie, co zszarzenie lub zmianę koloru pościeli. Nie powinno się także prać z pościelą ręczników, gdyż wykonane są z zupełnie innych tkanin i wymagają zarówno innej temperatury prania, jak i innych środków czy sposobu suszenia.


Powrót do listy
(function (i, s, o, g, r, a, m) { i['GoogleAnalyticsObject'] = r; i[r] = i[r] || function () { (i[r].q = i[r].q || []).push(arguments) }, i[r].l = 1 * new Date(); a = s.createElement(o), m = s.getElementsByTagName(o)[0]; a.async = 1; a.src = g; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', '//www.google-analytics.com/analytics.js', 'ga'); ga('create', 'UA-53634867-1', 'auto'); ga('require', 'GTM-KGBJH7K'); ga('send', 'pageview');
setTimeout(function () { window.fbAsyncInit = function () { FB.init({ xfbml: true, version: 'v9.0' }); }; (function (d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk/xfbml.customerchat.js'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk')); }, 5000);
!function (f, b, e, v, n, t, s) { if (f.fbq) return; n = f.fbq = function () { n.callMethod ? n.callMethod.apply(n, arguments) : n.queue.push(arguments) }; if (!f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.loaded = !0; n.version = '2.0'; n.queue = []; t = b.createElement(e); t.async = !0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t, s) }(window, document, 'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '745361125605009'); fbq('track', 'PageView');