+48 509 609 708 pn. - pt 8:00 - 16:00
Darmowa wysyłka
od 250 zł
0
Koszyk 0.00 zł

Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Prześcieradło to jeden z podstawowych elementów pościeli. Ze względu na dużą praktyczność popularne są bawełniane prześcieradła z gumką. Dzięki gumce prześcieradło można szybko i sprawnie umieścić na łóżku bądź materacu, a podczas snu nie będzie się ono zwijać.

O ile rozkładanie prześcieradła z gumką nie nastręcza wielkich problemów, o tyle jego składanie stanowi już nie lada wyzwanie. Czy istnieją jakieś sprawdzone metody na składanie prześcieradła z gumką? I dlaczego w ogóle warto wybrać właśnie ten rodzaj prześcieradła?

Prześcieradło z gumką – jakie wybrać?

Prześcieradła z gumką są bardzo funkcjonalne, aby jednak takie były, musimy je dobrać przede wszystkim do rozmiaru łóżka bądź materacu. Z założenia prześcieradło mamy swobodnie naciągnąć na krańce łóżka bądź materaca, tak, aby dzięki gumce mogło ono się dobrze utrzymać. Wtedy prześcieradło będzie cały czas napięte i nie będzie się zwijać w nocy.

Zbyt małe prześcieradło na gumce będzie bardzo trudno rozłożyć na materacu, a nawet jeśli nam się to uda, zapewne jego rogi będą się nienaturalnie wyginać. To może trwale uszkodzić materac, natomiast prześcieradło pod wpływem nadmiernego napięcia może w końcu ulec rozerwaniu. Z kolei zbyt duże prześcieradło z gumką zupełnie nie spełni swojej funkcji, gdyż nie obejmie szczelnie całego materaca lub łóżka, lecz będzie za luźne, co w efekcie spowoduje jego zwijanie się podczas snu. Na komfort korzystania z tego rodzaju prześcieradła wpływa też materiał, z jakiego zostało wykonane.

W sprzedaży dostępne są prześcieradła wykonane z bawełny, satynowe czy bambusowe, a także z materiałów, takich jak frotte czy jersey. Prześcieradła bawełniane oraz bambusowe są idealne na lato, gdy noce są wyjątkowo ciepłe. Nie podrażniają ciała, a przy tym świetnie odprowadzają wilgoć. Z kolei satyna to materiał lekko śliski, chłodny w dotyku – to również bardzo pożądane cechy prześcieradła na lato. Zimą natomiast lepiej zdecydować się na prześcieradło z frotty, która ma świetne właściwości termoizolujące, zapewniając ciepło przez całą noc.

Prześcieradło z gumką to świetny wybór także do łóżeczka dla małego dziecka. Będzie ono ułożone zawsze we właściwy sposób, mimo dużej ruchliwości maluszka. Dzięki temu, że nie będzie się zwijać, nie będzie też wywoływać zdenerwowania u dziecka z powodu niewygody.

Dlaczego warto składać prześcieradło z gumką?

Skoro już poznaliśmy zalety prześcieradeł z gumką, warto dowiedzieć się jak je dobrze złożyć. Wiele osób po prostu stara się składać je na kilka warstw, zwykle jednak nie jest to schludne. Poza tym tak złożone prześcieradło dużych rozmiarów (na przykład na łóżko małżeńskie) zajmuje bardzo dużo miejsca w szafie. Posiadając ich kilka, najprawdopodobniej zajmą sporą część miejsca, które można byłoby zagospodarować lepiej, przy ich odpowiednim złożeniu.

Warto więc znaleźć swój idealny sposób. Oczywiście metod może być wiele, ale nie każda musi nam przypaść do gustu. Jedne są bardziej skomplikowane, inne mniej. Gdy wypróbujemy kilka z nich, przekonamy się, która jest dla nas najlepsza.

Składanie prześcieradła z gumką krok po kroku

METODA I

 1. Odwróć prześcieradło na lewą stronę. Włóż ręce w dwa rogi prześcieradła sąsiadujące ze sobą.
 2. Połącz oba rogi, zakładając róg z prawej ręki na ten z lewej. Teraz sięgnij na dół po róg wiszący z przodu, czyli ten sąsiadujący z tym, który był w prawej ręce. Unieś go do góry i załóż na lewą rękę.
 3. Na koniec dołącz ostatni róg do pozostałych, prawą stroną na wierzchu (do góry).
 4. Rozłóż całe prześcieradło na płasko, na łóżku lub na podłodze, ze zwiniętymi wcześniej razem rogami.
 5. Złóż boczną część prześcieradła, tą z gumką, a następnie drugą część.
 6. Górną część z gumką złóż nieco do środka, by uzyskać prostokąt.
 7. Teraz możesz złożyć prześcieradło do dowolnej wielkości.

METODA II

 1. Złóż całe prześcieradło na cztery, jak kartkę papieru. Chwyć za środki dłuższych boków prześcieradła i podnieś je do góry. Następnie te same miejsca złóż ze sobą, kładąc jeden bok na drugim.
 2. Teraz mocno chwyć jedną ręką za róg będący środkiem prześcieradła, a drugą za kolejny róg powstały ze złożonych wcześniej boków, i strzep kilkakrotnie prześcieradło tak, jak ręcznik z piasku na plaży.
 3. Połóż prześcieradło na płaskiej powierzchni. Aby uzyskać prostokąt, zawiń lekko prawy narożnik (miejsce, gdzie zwija się gumka).
 4. Uzyskany prostokąt możesz złożyć jeszcze na kilka części, do pożądanej wielkości lub zwinąć w rulon i schować do głębokiej szuflady komody.

Poscielone.pl - najlepszy wybór prześcieradeł z gumką i nie tylko

Jeżeli chciałbyś zaopatrzyć się w solidne i eleganckie prześcieradła z gumką lub inne elementy pościeli, odwiedź nasz sklep internetowy poscielone.pl. Oferujemy bogaty asortyment prześcieradeł z gumką lub bez, a także pościeli (w tym modna pościel 3D), poduszek i kołder, narzut na łóżko, koców, ręczników oraz piżam. U nas znajdziesz prześcieradła z gumką wykonane z bawełny, bambusa, frotte oraz jersey, w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach.


Powrót do listy
(function (i, s, o, g, r, a, m) { i['GoogleAnalyticsObject'] = r; i[r] = i[r] || function () { (i[r].q = i[r].q || []).push(arguments) }, i[r].l = 1 * new Date(); a = s.createElement(o), m = s.getElementsByTagName(o)[0]; a.async = 1; a.src = g; m.parentNode.insertBefore(a, m) })(window, document, 'script', '//www.google-analytics.com/analytics.js', 'ga'); ga('create', 'UA-53634867-1', 'auto'); ga('require', 'GTM-KGBJH7K'); ga('send', 'pageview');
setTimeout(function () { window.fbAsyncInit = function () { FB.init({ xfbml: true, version: 'v9.0' }); }; (function (d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = 'https://connect.facebook.net/pl_PL/sdk/xfbml.customerchat.js'; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk')); }, 5000);
!function (f, b, e, v, n, t, s) { if (f.fbq) return; n = f.fbq = function () { n.callMethod ? n.callMethod.apply(n, arguments) : n.queue.push(arguments) }; if (!f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.loaded = !0; n.version = '2.0'; n.queue = []; t = b.createElement(e); t.async = !0; t.src = v; s = b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t, s) }(window, document, 'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '745361125605009'); fbq('track', 'PageView');